1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesi ve diyet programı

Zayıflama diyetleri genellikle kilosu olan herkesin ilgisini çeken bir konudur. Özellikle günlük yaşamda yeteri kadar hareket etme imkanı bulamayan kişiler, fazla kilolarını diyet programları ile vermeye çalışırlar. Diyet programları ile kilo verme çabalarının başarılı olması için ise iyi bir diyet listesi uygulamak gerekmektedir. Aşağıda sizlerle paylaşacağım diyet listesi, gerçekten işe yarayan bir diyet programı olup, 1 haftada en az 3.5 en fazla da 5-6 kilo vermenizi sağlayacaktır. Bu diyetten daha iyisi ise zayıflama ameliyatları dır. Tabi onun da yüksek ücreti ve her ameliyatta olduğu gibi bazı riskleri var. Neyse biz konumuza dönelim ve 1 haftada 5 kilo nasıl verilir ona bir göz atalım.

1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesi ve diyet programı nasıl uygulanır?

Öncelikle bu diyet süresince günde 7 bardak su tüketeceğinize bana söz verdiğinizi var sayıyorum. Diyette yeteri kadar kilo verdikten sonra diyeti bitirebilirsiniz. 7 günlük uygulama sonunda ise diyet bittikten 5. güne kadar kontrollü bir biçimde yemek tüketin. Aşırı kalorili yiyeceklerden kaçının ve 1 haftalık diyet kürü boyunca mutlaka günde 50 dakika hızlı yürüme egzersizleri yapın.

Dünyadaki en iyi diyetler arasında ilk 10 a giren bu diyet listesi, düşük oranda karbonhidrat ile beslenme rejimi temeline dayanmakta ve metabolizma hızının artırılması yoluyla kalıcı zayıflama amacı taşımaktadır.
Diyeti 1 hafta boyunca uyguladıysanız ve yeteri kadar kilo veremediyseniz bir 7 günlük kür daha yapabilirsiniz. Diyet formülü ve programı buna cevaz veriyor.

Gelelim 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesi ve diyet programının günlük menülerine:


1. Gün [Meyve Günü] – İlk günde diyete meyve kürü ile başlıyoruz. Böylelikle hem detoks süreci yaşayarak vücuttan toksin atacağız hem de metabolizmayı hızlandıran bir tedbir almış olacağız.  Muz hariç, Meyve konusunda hiç bir sıkıntı yok. Dilediğiniz meyveden gün boyunca istediğiniz kadar tüketmek serbest. Ancak sadece meyve yiyeceksiniz. Ekmek et süt vs hepsi yasak. Günlük 7 bardak su tüketmeyi de ihmal etmeyin.

2. Gün [Sebze Günü]– İkinci gün de detoks kürüne devam ediyoruz. Ancak ufak bir fark var. Gün boyunca sadece sebze tüketeceğiz. Çiğ yada pişmiş olmasının hiç bir önemi yok. Sebzelerin tüketimi konusunda da bir miktar sınırlaması bulunmuyor.  7 bardak suyu hatırlatmama gerek yok sanırım :)

3. Gün [Sebze ve Meyve Günü]– 3. Günde sebze ve meyve karıştıracağız. Midede doygunluk hissi oluşturması için bugün sadece 1 adet muz tüketmenize izin var.

4. Gün [Sebze, Muz ve Süt Günü] – Bugün, 6 adet muz, 3 bardak süt ve bir porsiyon kadar sebze tüketebilirsiniz. Sabah kahvaltısına 2 adet muz ve 1 bardak süt ile başlayınız. Bunu öğle yemeğinde de aynen sürdürün. Akşam da 2 adet muz ve 1 bardak süte  sebze de ilave edin.

5. Gün [Domates ve Pirinç Lapası Günü] – Bugün bir büyük kase pirinç lapası, 6 adet iri domates, ve 10 bardak su ile idare edeceğiz.  Öğünleri bu saydıklarımı uygun biçimde dağıtarak dilediğiniz gibi yiyiniz.

6. Gün [Sebze ve Pirinç Lapası Günü]– Bir büyük kase pirinç lapası, ve yanında dilediğiniz kadar sebze yemek serbest. Sabah kahvaltısınd pirinç lapası ve öğle akşam yemeklerinde sebze tüketmenizi tavsiye ediyorum.

7. Gün [Meyve, Sebze ve Pirinç Lapası Günü] – Diyetin son gününde meyve sebze ve bir porsiyon pirinç lapası tüketeceksiniz. Son güne has bir güzelliğimiz olacak, o da sebze ve meyvenin kendisi yerine blender den geçirtilerek suyunu içebilirsiniz.

Bu diyet programı, iyi bir yağ yakıcı programdır ve vücudunuzun değişik bölgelerinde biriken yağ dokularını kalıcı olarak yakar. Yani diğer bir ifadeyle bölgesel zayıflama diyeti de diyebiliriz.

1 haftada 5 kilo verdiren diyet programıyla ilgili sık sorulan sorular ve cevapları:
Soru: 1 haftada 5 kilo verdiren diyet programı uygulanırken egzersiz yapılmalı mı?
Cevap: Kesinlikle yapınız. Bu diyet her ne kadar metabolizmayı hızlandıran bir diyet programı olarak işe yarasa da günlük en azından 20 dakika merdiven çıkma veya 45 dakika yürüme egzersizi mutlaka büyük fayda verir.

Soru: Zayıflamak için en kolay yol nedir?
Cevap: Zayıflama egzersizleri ile diyet programları birlikte uygulanırsa en kolay yoldan kalıcı ve sağlıklı zayıflama sağlanır.

Soru: Günlük sıvı tüketimi için sadece su mu tercih edilmelidir. ?
Cevap: Su tek başına zayıflatmaz ama bu tür diyetlerde metabolizma hızını canı tutmak ve yükseltmek için gereklidir.

18 Yorum

 1. meyve çayı içmek serbest midir ?

  Reply

 2. 3. günde reklam kapattığı için e-mail ime gönderirmisiniz

  Reply

 3. ben 13 yaşındayım 29 kiloyum ne yesemde kilo alamıyorum benim içinde sağlıklı ve kilo aldıracak bir kilo alma listesi hazırlar mısınız??????????????

  Reply

  • şevval ecem acar

   ya iyimisin vallahi seni döverim ya insan kilo almak istermi manyakmısın sen kızım

   Reply

 4. şüheda bol yemek ye durmadan ye o zaman görürsün

  Reply

 5. 2.kez uygulamak icin ne kadar ara verilmeli?

  Reply

 6. Diyeti sonlandırdıktan sonra tekrar kilo almamak için ne yapmalıyız.

  Reply

 7. cidden işe yarar mı ben 165 boyundayım ve 55 kiloyum kilo vermek istiyorum admin işe yarıyor mu cidden

  Reply

 8. bu dieti uygularken cay ,kavhe gibi icecekleri tüketmemizde bi sakinca varmi kilo vermemi engeller mi kahve sütlü ama sekersiz olursa icilebilirmiyim

  Reply

 9. Sabahlari sicak su icin ac karnina suyunda faydasini göreceksiniz eminim.

  Reply

 10. ben denedim 1 haftada 5 kilo deyil 7 kilo verdim herkeze tavsiye ederim bide bir haftadan sonra bir daha uygulayabilirmiyiz diyeti

  Reply

 11. BEN 1 HAFTADA 7 KİLO VERDİ M HERKEZE TAVSİYE EDERİM

  Reply

 12. BU DİYETİ KULANIP SABAH AKŞAM TOPLAM 50 DAKİKA KOŞARAK

  Reply

 13. Peki tuz kullanablr miyiz sebze gününde mesela salata yapip yiyebilir miyiz

  Reply

 14. Teşekkürler bu diyeti deneyeceğim :)

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir