zayıflama zencefil çayı ile kilo verme kürü

zayıflama zencefil çayı ile kilo verme kürü

Zencefil baharatını yemeklerde, tatlılarda ve içeceklerde tat vermesi amacıyla kullanırız. Ancak zencefilin bir diğer etkisi de zayıflama yönündedir. Yüzyıllardır bitkisel şifa amacıyla yaygın olarak kullanılan bir baharat olan zencefil. aynı zamanda oldukça etkili bir doğal zayıflama kürü olarak kullanılıyor. Nasıl mı? Elbette zencefil çayı ile zayıflama şeklinde….

Zencefil çayı zayıflatırmı?

Zencefilin yağ yakıcı ve zayıflatan bir bitki olduğunu artık biliyoruz. Bu konuda yapılan araştırmalar da zencefilin kilo verdirici ve zayıflatıcı özelliğini doğruluyor. Zencefil hazımı kolaylaştırdığı ve mide bağırsak hareketlerini yaygınlaştırdığı için zaten bulantı ve kusma önleyici olarak faydalanılan bir bitkidir. Bunun yanında zencefil aynı zamanda çay olarak içilirse yağ yakıcı ve bazal metabolizma hızını artırıcı etkiye bürünebiliyor. Zencefil çayı zayıflama amacının yanında sağlığa faydaları ile de gündemde olan bir bitkisel çay çeşididir.

Zencefil çayının aşırı derecede tüketilmesi ise iştahı artırır. Bu nedenle zayıflamak için kullanılacak zencefil çayı, günde 2 bardaktan fazla tüketilmemelidir. Zencefil çayı, kurutulmuş zencefil kökünden elde edilmektedir. günlük 4 gram kadar zencefil kökünün sağlığa hiç bir zararının olmadığını da biliyoruz. O nedenle yapılacak günlük zencefil çayı şayet zencefil kökünden yapılacak ise bu durumda 4 gramdan fazlasını kaynar suya katmayacağız. Kadınlar için adet söktürücü bitki etkisi nedeniyle zencefil kökü çayı hamile hanımlar tarafından tüketilmemelidir. Şayet içeceklerse de günde 1 gram zencefil kökünden fazlası kullanılmamalıdır.

Zencefil çayı nasıl yapılır-Zencefil çayı yapımı

Zencefil çayı, düşük kalorili ve sağlıklı bir içecek olduğu için bitkisel zayıflama ve doğal kilo verme amacıyla kullanılmalıdır. Zencefil kökü nü kaynamış ve ocaktan alınmış olan su ile karıştırarak yapabilirsiniz. Ayrıca hazır çay pakedi şeklinde satılan zencefil çayları da mevcuttur.

Zencefil çayı ile zayıflama

GÜnlük 2 bardak içildiğinde zencefil çayı haftada 1 kilo zayıflama sağlar. Ancak aşırıya kaçılmadan tüketilmelidir. Zira zencefil kökü son derece etkili bir bitkidir.