Zayıflamak İçin Çörek Otu-Zayıflamak için Çörekotu Nasıl Kullanılır

Zayıflamak İçin Çörek Otu-Zayıflamak için Çörekotu Nasıl Kullanılır

Zayıflamak için çörek otunun kullanımı çok ta eskiye dayanmamaktadır. Çörek otunun sağlığa olan faydaları amacıyla zaten oldukça geniş bir kullanım potansiyelinin olduğunu biliyoruz. Ancak zayıflamak için çörek otu bu denli yaygın bilinmiyor. Son zamanlarda çörek otu kullanımı hakkında bilincin artmasıyla birlikte kilo verme amacıyla da bu şifalı bitki kullanılır hale geldi.

Zayıflamak İçin Çörekotu Nasıl Kullanılır?

Çörekotunun sabah kahvaltılarından 1 saat kadar evvel 1 çay kaşığı kadar sıcak su ile karıştırılarak içilmesi gerekmektedir. Bunun yanında çörekotu yağı da kilo vermek amacıyla kullanılıyor. Bunun için saf ve natürel çörek otu yağının tercih edilmesi gerektiğini uzmanlar söylüyorlar.

Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce, yani günde 3 kez ortalama 200 tane çörek otu tohumunu çiğneyerek yutmak ta zayıflamak için kullanılmaktadır.

Çörek Otu ile Zayıflama:

Önceki yazımda çörek otunun anti obezite ve müshil etkisinin bilimsel dokümanlarda belirtildiğini söylemiştim. Bu yöntemle kilo verebilen arkadaşlardan gelen haberlere sevindiğimi ifade etmeliyim.

Bilimsel dokümanlarda ise özet olarak şu bilgiler yer almaktadır:

1- Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce 0,7 gr. (yaklaşık 200 adet tohum) yeni öğütülmüş veya çiğnenerek 1 bardak su ile birlikte yutulacak.

2- Veya kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce 5 damla çörekotu yağı 1 bardak su ile yutulacak.

Çörek otunun zayıflatma etkisini şu şekilde gösterdiği düşünülmektedir.

1- İştahı kapatarak,
2- Karaciğeri temizleyerek sindirimi hızlandırarak.
3- Lubricant (yağlayıcı) özelliği ile bağırsakları kaygan hale getirerek, yani müshil etkisi göstererek, besinlerin daha hızlı geçmesini sağlayarak.