eliptik bisiklet ile zayıflama ve faydaları-eliptik bisiklet zayıflatırmı

Artık bir çok insan fitness ve egzersiz programları ile zayıflama denemeleri yapmaya başladı. Tabi bunda sağlıklı yaşam sürmek için bir eğilimi de gözlemleyebiliyoruz. Egzersiz ile zayıflama sadece kilo vermek ve zayıflamak için değil, tansiyon kolesterol gibi sağlık risklerini de azaltmada etkili yöntemlerdir. Zayıflama aletlerinin faydaları, ayrı bir makalenin konusu olarak inceleneceği için burada fazla söz etmeyeceğiz. Bu sağlık dağıtan zayıflama aletleri arasında eliptik bisiklet, son birkaç yıldır iyice yaygın bir kullanım sayısına ulaşmayı başardı. Eskiden sadece zayıflama merkezleri ve kondisyon salonları dahilinde gördüğümüz eliptik bisiklet, artık uygun hale gelen fiyatları nedeniyle evimizin içerisine kadar girmeyi başardı.

Okurlarımız genelde yorumları ile zayıflama aletleri arasında en kolay zayıflatan hangisidir diye bizlere soruyorlar. Buna tek bir zayıflama aleti söyleyerek cevap vermek çok güç. Ancak en iyi zayıflama aletleri olarak sayılabilecekler zaten sizler için seçip inceliyor ve gerekli ipuçlarını okurlara veriyoruz. Bu zayıflama aletleri arasında eliptik bisiklet te ayrı bir öneme sahiptir. Evde kullanılabilecek olan spor aletleri arasında eliptik bisiklet hem sakatlık riskini neredeyse sıfıra indirir hem de kardiyo egzersizlerini yapmamıza olanak sağlar.

Hep denir ki yürüyerek zayıflamak için en azından 30-40 dakika yürüyüş yapmak gereklidir. Eliptik bisiklette ise bu süre 15-20 dakikaya inmekte ve bu sürenin ardından yağ yakımı başlamaktadır. 2 haftalık yoğun bir eliptik bisiklet programı ile 2 haftada 5 kilo zayıflamak işten bile değildir. Tabi burada yoğun programla haftalık 5 kez ortalama 1 saatlik eliptik bisiklet egzersizlerini kastediyoruz.
Eliptik bisiklet kullanmak için bir fitness hocası ile çalışmak faydalı olsa da internette yazılı ve görsel olarak eliptik bisikleti nasıl kullanılır sorusunu cevaplayan tonla materyal bulunmaktadır.

Eliptik bisikletin ağır çalışan bir zayıflatan alet gibi görünmesi sizi korkutmasın. Bu alet kesinlikle zayıflatıyor. O nedenle eliptik bisiklet zayıflatırmı diye soranlara tereddütsüz evet yanıtını verebilirim.
Eliptik bisikletin düşük etkili doğası, özellikle strese ve yorgunluğa iyi gelen bir zayıflama aleti olarak öne çıkmasına neden olmaktadır. Ayrıca eklemler, diz kapağı, dirsek, bacaklar, kalça ve basen üzerinde hamlık duygusu oluşturmaz ve kaslara yük bindirmez. Osteoporoz gibi kemik hastalıklarına ve menopoz sonrası kemik erimesine iyi gelir. Kemikleri müthiş gençleştirir.

Eliptik bisikletin faydaları, koşu bandı ve kondisyon bisikleti, steppers vb zayıflama aletleri ile hemen hemen aynıdır. Kardiyo egzersizi olarak adlandırılan bir kondisyon çalışmasına olanak tanır. Sağlığa da faydaları yadsınamaz.

Eliptik bisikletin kondisyon bisikletine üstün gelen bir yönü, daha fazla kalori yakımına olanak tanımasıdır. Örneğin 30 dakika zayıflama bisikleti ile egzersizi ile harcanan kalori, 20 dakikalık bir eliptik bisiklet çalışması ile harcanabilmektedir. Yani diğer ifade ile eliptik bisiklet, kondisyon bisikletinden % 50 daha fazla kalori harcatır. Bu yazı, sizlerin eliptik bisiklet almasına etki edecek ise zayiflamakicin.com ailesi olarak bundaki olumlu etkimiz nedeniyle çok sevinçliyiz.

Yorum Yapılmamış

  1. Pingback: Hale

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir