Koşu Bantları Zayıflatır mı – koşu bantları faydaları markaları fiyatları hakkında bilgiler

Ben de dahil olmak üzere şehir yaşamında işten eve ve evden işe gidip gelenler için koşu bantları özellikle kilo kontrolü ve zayıflamak için gerçekten önemli bir yere sahiptir. Koşu bantları zayıflatırmı sorusu özellikle koşu bandı alacaklar ve almayı düşünenler için çok sık akla gelen bir sorudur. Koşu bantları doğru kullanılırlarsa elbette iyi bir zayıflama aleti olarak işinize yarayacaktır. Ancak koşu bandından azami derecede faydalanabilmek için bir takım kullanım bilgileri hakkında malumat sahibi olmak gerekmektedir.

1) Öncelikle koşu bandının kalitesi, koşu bandından bıkmamak ve uzun süreli kullanım sağlayabilmeniz için gereklidir. Günlük en az 30 dakika süreyle koşu bandı kullandığınızı farz edersek, koşu bandı halısı kaliteli olmaz ise zamanla ayaklarda yorgunluk belirtileri oluşturacaktır. Koşu bantlarından bıkılmasının en önemli nedeni, koşu bandının kalitesiz materyalden imal edilmiş olmasıdır. Burada da Koşu Bandı Markaları ve hangi koşu bandı markası daha iyidir sorusu akla geliyor. Piyasada çok çeşitli koşu bandı markaları var. Ancak şahsen Voit, Dunlop, Adler, Dynamic, Altis, Goodman, V-fit, Universal modelleri, en çok tutulan koşu bantları olarak biliniyor. Ortalama olarak 600 tl ile 1500 tl arası bir koşu bandı, bütçenizi fazla zorlamadan, kilo verme ve zayıflama amacıyla kullanım için sizlere yeterli gelebilecek fiyat aralığıdır.
koşu bandı, koşu bandının faydaları, koşu bandı fiyatları, koşu bandı ile zayıflama
2) Koşu bantlarının donanımsal özellikleri de koşu bandı alırken önemli bir etkendir. Geniş bir koşu bandı halısı, ses çıkarmama ve gürültüsüz çalışma özelliği, kaliteli materyalden imal edilmiş olması, Kullanım esnasında HCG özelliği yani nabız takibi fonksiyonu olması, yaygın servis, kolay arıza yapmaması, taşıma kolaylığı, hız, mesafe, kalori, yağ yakma, eğim, süre ayarlarının olması, uzun süreli garantisinin olması, koşu bandı alınırken dikkat edilmesi gereken özellikler olarak ön plana çıkıyor. Bunların her birisi koşu bandı fiyatları üzerinde maliyeti artıran etkenlerdir. Ancak bir koşu bandında bunların hepsi de var ise kullanımı çok zevkli bir hal alıyor.

3) Koşu bandı asla yürüyüşün yerini tutmaz. Yürüyüş yapma şansınız var ise kesinlikle en doğal zayıflama yöntemi olan yürüyüşü sizlere öneririm. Ancak benim gibi yürüyüş yapma imkanınız az ise bu durumda mecburen koşu bandı ve benzeri zayıflama aletleri ile tanışmak zorunda kalacaksınız.

4) Koşu bandından maksimum zayıflama etkisi elde etmek istiyorsanız Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeli ve hatta mümkünse bir süre zayıflama diyeti yapmalısınız. Nesfit diyeti türü hafif diyetleri zayıflamak için önerebilirim.

5) Koşu bandı kullanırken zorluk düzeyini zamanla yükseltmelisiniz. Örneğin saatlik 4 km hız ile başladıysanız ilk hafta 25 dakika, ikinci hafta 30 dakika, 3. hafta 35 dakika, 4. hafta 40 dakika, 5. hafta 4.5 km hız ile 25 dakika şeklinde hız ve süre artırarak devam edin.

6) Saatte 6 km hız ve günlük 45 dakika süreye ulaştıysanız ağır ağır eğimi artırın. Sizi yormayacak bir eğimde sabitleyip bu şekilde devam edin.

7) Koşu bandının bakımı ve yağlanması sürekli yapılmalıdır. Böylece arıza çıkarmaz.

8) Koşu bandı eğer mümkün ise 2. el de satın alınabilir. Değişik ilan sitelerinde bulunduğunuz şehirdeki ikinci el koşu bandı ilanlarını sıklıkla gözden geçirin. Temiz kullanılmış bir koşu bandı bulursanız ortalama fiyatının en azından yarısına alabilme şansınız var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir