termal sauna eşofmanı zayıflatırmı-sauna eşofmanının faydaları zararları kullanımı nelerdir

Termal sauna eşofmanı, zayıflamak için kullanılan bir tür zayıflama aleti olarak tanımlanabilir. Sauna eşofmanlarının faydaları, zararları, yan etkileri ve zayıflama ile kilo vermeye etkisi hakkında çok değişik söylentiler mevcuttur. Öncelikle sauna eşofmanı zayıflatır mı? zayıflatırsa bunun yöntemi nedir onu açıklayalım:

Sauna eşofmanı, vücudun terlemesini engelleyen özel bir takım sentetik materyallerden imal edilen eşofmanlardır. Cildin dış yüzeyinde yer alan ter bezleri, özellikle efor sarfedildiğinde vücudu serinletmek için çalışmaya başlayarak ter üretmektedir. Bu terleme olayı, hem vücudu serinletmekte ve vücut ısısının artmasına mani olmakta, hem de ter içerisinde bulunan, metabolizma artığı olarak tanımlanabilecek olan, ürik asit, toksinler ve tuzları vücut dışına boşaltmaktadır. Yani diğer bir ifadeyle ter bezleri, boşaltım sisteminin bir parçasıdır. İşte bu noktada sauna eşofmanları terlemeye mani olarak vücut ısısının artmasını sağlamakta, artan vücut ısısı ise metabolizma hızını yükseltmektedir. Aynen bir fırının kapağı kapatıldığında ısısının artması sağlandığı gibi vücudun ter bezleri de engellenerek terleme durdurulduğunda vücut ısısı 1-2 derece artmaktadır. Bu da yağ yakımını hızlandırarak kilo kaybı ve zayıflama sürecini tetiklemektedir.

Bazı bilim adamları terlemenin suni yöntemlerle engellenmesinin vücudun sağlığı açısından zararları olabilen bir eylem olduğunu söylüyorlar. Yani sauna eşofmanının meydana getirdiği zayıflama tablosu, o kadar da sağlıklı zayıflama sunmuyor. Ancak neticede hangi zayıflama yöntemi % 100 sağlıklıdır diye olaya baktığımızda da karşımıza 3-5 i geçmeyen zayıflama yöntemleri kalıyor. Neticede her işte olduğu gibi sauna eşofmanları da kalite kalite ayrılıyor. Kaliteli sentetik fiber den yapılmış olanlar biraz daha pahalı ve vücudu yormadan kesin zayıflama sağlıyor.

Sauna eşofmanının bölgesel zayıflama amacıyla da kullanımı mümkün. Özellikle bölgesel zayıflama egzersizleri ile birlikte kullanılıdığında kalça göbek, basen, baldır ve bel bölgesi yağlanmasının yağ yakımı sürecine yardımcı oluyor.

4 Yorum

 1. sauna eşofmanı çok güzel bir zayıflama aletidir.benim sorum var. sauno eşofmanını uyurken giyebilirmiyiz

  Reply

 2. lütfen cevap yazınız

  Reply

 3. ben suana eşortman sayesinde 21 kilo verdim 6 ayda 30 dk koşu 30 dk fıtnes yeterli oluyor ev işi yaparkende giydim ama sakın yatarken giymenin suananın altına uzun kollu ve tayt giyin akşam banyo yapın 90 kiloyken suan 69 kiloyum

  Reply

 4. Uyurken giymenizin size bir faydasi olmiycaktir sabit ve düşük bir hizla calisan bir metabolizma da yag yakimi olmaz

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir