Sarımsak faydaları, sarımsak çayı ile zayıflama, sarımsak çayı tarifi
Sarımsak çayı ilk olarak ülkemizde Ender Saraç tarafından meşhur edilse de dünyada sarımsak çayını Angelina Jolie’yi zayıflatan bitkisel çay olarak tanıdık. sarımsak çayı içenler genellikle acı tadından ve nahoş kokusundan bahsederler. Ancak sarımsak çayı ile zayıflayanlar hiç te azımsanacak gibi değiller. sarımsak çayı ile zayıflayanların yorumları şöyle bir incelendiğinde (misal olarak kadınlar kulübü sarımsak çayı ile deneyimlerimiz konusuna bakınız) kesinlikle sarımsak çayıyla zayıflayanların yorumları bu muzice iksirin çok işe yaradığı yönündedir. Şimdi yazımızda önce sarımsak çayı faydaları hakkında bilgi verelim ve daha sonra da sarımsak çayı ile zayıflama nasıl oluyormuş ona bir göz atalım. En son olarak ta sarımsak çayı nasıl yapılır başlığı ile sarımsak çayı tarifi vereceğiz.

sarımsak çayı Sarımsağın sağlığa yararları ve sarımsak çayının faydaları
Sarımsak bitkisi eski çağlarda hastalıkları iyileştirmek ve şeytan çıkarmak için kullanılan ve büyücülerin popüler bitkisi özelliği olan bir yiyecekti. Her ne kadar kötü kokusu ve sarımsak yiyenlerin nefesi ona kötü bir ün kazandırsa da sarımsağın faydaları yadsınamaz niteliktedir. Mısır da Gİzeh te bulunan büyük piramitte bile piramit inşaasında çalışan esirlere, bünyelerini güçlü tutmak için sarımsak yedirildiği hiyeroglif metinlerde yazmaktadır. Yine 1965 yılında rusya da baş gösteren büyük grip salgınında halka 500 ton sarımsak dağıtılmıştır. Bunun nedeni sarımsağın bir tür doğal penisilin maddesi içermesidir. Sarımsak tüketiminin yoğun olduğu çin gibi ülkelerde kanser vakaları % 40 daha azdır. Sarımsak aynı zamanda mucizevi bir zayıflama bitkisidir. Sarımsağın faydalarını özetlersek:

1. Sarımsak kanı temizler, kolesterolü düşürür ve hastalıklara karşı bizleri korur. Mikrop öldürücüdür.
2. Sarımsak çayı, doğal bir antiseptiktir.

3. Sarımsak, bağışıklığı güçlendiren bir bitkidir.

4. Kansere bitkisel çözümdür.

5. Sarımsak antioksidan bir bitkidir.

6. Sarımsak tansiyon hastalarının doğal tedavisi için kullanılır.

Sarımsak nasıl kullanılır:

1) Taze olarak tüketilebilir
2) Sarımsak suyu olarak mantar enfeksiyonlarına karşı içilebilir ve sürülebilir.
3) Salatalarda kullanılır

sarımsak çayı ile zayıflama
Sarımsak doğal bir yağ yakıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı bir bitkidir. Sarımsağın içindeki maddeler, kandaki yağ hücrelerini toplar ve sindirim yoluyla atar. Bu da fazla kilolara doğal çözüm demektir.

sarımsak çayı nasıl yapılır
Sarımsak Çayı Tarifi şu şekildedir. Yarım litre suya 10 gram kadar zencefil atıyoruz. suyu 5 dakika kaynarken, 5 diş sarımsağı kaynayan suyun içerisine koyuyoruz.En son olarak ta 20 gram bal ve yarım limonu içine sıkarak bitiriyoruz. Sarımsak çayı hazırdır. Zayıflamak için sarımsak çayı aç karnına sabah ve akşam olmaz üzere günde 2 kez tüketilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir