Zayıflamak istiyorum zayıflamak için ne yapmalıyım diyorsanız, ideal kilo sorunuz varsa, diyet listesi arıyorsanız, lida, acai berry, ender saraç formula 7 zayıflama hapları denediyseniz yine de olmuyor kilo vermek istiyorum ama olmuyor ne yapmalı diyorsanız bu yazıyı okuyun.

Zayıflamak istemek elbette insani bir davranıştır. Yaratıcının bizlere verdiği estetik ve güzel görünme hissi, hiç bir canlıda olmayan fazla kilo sorununu insanlara yüklemiştir. Çoğumuz bir zamanlar bulunduğumuz ideal kiloları hayal eder ve tekrar aynı kilolara gelmek için neler yapılması gerekir diye düşünürüz. İşin diyet ve egzersiz gibi doğal zayıflama yöntemlerinin yanında bölgesel zayıflama yöntemleri ve zayıflama hapları, bitkisel zayıflama ilaçları gibi vücudu zayıflamaya zorlayan kilo verme yöntemleri de deneyebiliriz. Peki illa ki zayıflamak istiyorum diye didinip zayıflamak için sağlığımızı ne kadar riske atıyoruz? Ne pahasına olursa olsun zayıflamak istiyorum demek akılcı bir davranış mı? Bu yazıda zayıflamak için zayıflama yöntemleri ele alınarak ne derece sağlıklı zayıflama ve doğal kilo verme olanağı tanıdığını ele alacağız.

Diyetle zayıflama:

Diyet ile zayıflama, zayıflamak istiyorum denilince belki de en klasik kilo verme yolları arasında ilk sırada gelir. Diyetler şayet rasyonel ve ulaşılabilir kilo verme sınırları içerisinde bir zayıflama hedefi sunuyorsa bu durumda kesinlikle sorun yok. Diyetler çoğu zaman veremediğimiz kiloları vermek için bizlere uygun ve sağlıklı bir beslenme menüsü ve planı sunarlar. Nasıl zayıflarım sorusunun cevabını bilmeyenler için oldukça iyi bir kılavuz olabilirler. Tabi diyet yapmadan önce seçeceğimiz diyet menüsü sağlıklı mı ve bağışıklık sistemini çökertir mi bunu sorgulamak lazım. Bir kere hangi diyeti yaparsanız yapın, yaptığınız diyette vücut ağırlığınızın binde biri ağırlıkta hayvansal veya bitkisel protein olmalıdır. 70 kilo ağırlığındaki bir hanım için diyet ile günlük alınacak asgari protein miktarı 70 gram iken, erkeklerde bu miktar aynı vücut ağırlığına 100 gram a tekabül etmektedir. Erkeklerin vücudunda daha fazla kas dokusu vardır ve zayıfladığınızı sanıp kas dokularından olmamak için protein alımına diyet süresince özen göstermelisiniz. Diğer yandan diyetle zayıflmak istiyorum diyenler için iş bu kadarla da bitmiyor. Sebzeler ve meyveler, içerdikleri mineraller ve vitaminler bakımından gerekse karbonhidrat ve protein zenginliği açısından sağlıklı zayıflamanın en önemli sigortasıdır. O nedenle bol yeşilli ve meyveli diyetleri tercih ediniz. Diyet seçerken özellikle 7-20 gün yani 1 hafta ile 3 haftada zayıflatan kilo verdiren diyet listelerini seçiniz. 1-5 günlük diyet listeleri de zayıflama sağlar ama verilen kiloların daha çabuk alınması riski vardır.
Son olarak diyet listesi uygularken kesinlikle diyeti bitirmeden kantar a çıkarak kilo ölçmeyin. Hayal ettiğinizden daha az zayıflama görürseniz diyeti bırakma riski artmış olur. Unutmayın ki en iyi diyet bitirilmiş olan diyettir.

Zayıflmak isteyenler için ikinci bir alternatif ise zayıflama egzersizleri olarak öne çıkıyor. Zayıflama egzersizleri aslında kilo aldıran egzersizlere çok benzer. Aralarında çok ince bir fark vardır. Kilo alma egzersizleri, kasları yormaz ama daha fazla ağırlık çalışmayı gerektirir. Kilo verme egzersizleri ile yürüyüş, koşma, bisiklete binme, şınav mekik çekmek gibi kas geliştirmeyen ancak kalori yaktıran egzersizler olarak ön plana çıkmaktadır. Zayıflama egzersizi yapmak isteyenler bunu diyet listeleri ile birleştirirlerse sonuç olarak kalıcı zayıflama sağlayan oldukça doğal bir kilo verme tekniği ortaya çıkmaktadır. Zayıflama egzersizleri arasında özellikle bölgesel zayıflama hareketleri adı verilen ve göbek, basen kalça, popo eritmek gibi vücudun belirli bir bölgesini zayıflayı amaçlayan spor ve egzersiz hareketleri dikkat çekmektedir. Bölgesel zayıflama hareketlerinin başarılı olabilmesi için iyi bir diyet listesi ile birlikte uygulanmalıdır. Diğer yandan bölgesel zayıflama yöntemleri olarak bilinen ve estetik merkezlerince uygulanan değişik yöntemler de bölgesel zayıflama hareketleri ile birlikte desteklendiğinde oldukça mucizevi zayıflama hikayeleri ortaya çıkmaktadır.

Zayıflamak istiyorum ve için ne yapmalıyım diye araştırmaya devam ediyorsanız zayıflama ürünleri karşınıza eninde sonunda çıkacaktır. Zayıflama hapları, Bitkisel zayıflama ürünleri, zayıflama bisikleti ve kondisyon bisikleti, ekliptik bisiklet, koşu bandı türü zayıflama aletleri, Zayıflama Kremi, Zayıflama çayı gibi birbirine alternatif olabilecek çok sayıda ürün sizleri bekliyor. Bu yöntemler ve ürünler Zayiflamakicin.com sitesinin ana teması olacaktır. İleride her bir zayıflama yöntemini sizlere tek tek anlatacak ve okuyucu tecrübeleri ile en etkili zayıflama yöntemi hangisidir sorusuna cevap arayacağız.

1 Yorum

  1. Diyet ve spor yapıyorum şimdi bunlara zayıflama haplarını da ekledim ve muhteşem üçlü olmasını bekliyorum.. Bende zayıflamak istiyorum çok mu yani?

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir