Adaçayı Zayıflatırmı? Adaçayı Zayıflama Kürü

Adaçayı Zayıflatırmı? Adaçayı Zayıflama Kürü

adaçayı ile zayıflama
adaçayı ile zayıflama

Anavatanı akdeniz ülkeleri ve güney avrupa olan adaçayı, doğru bir biçimde kullanıldığında oldukça iddialı bir zayıflama çayıdır. Adaçayının içerisinde bulunan idrar söktürücü, kan dolaşımını hızlandırıcı ve metabolizmayı artırıcı bir takım bitkisel bileşikler, adaçayını kilo vermek isteyenler için ideal bir zayıflama çayı olarak kullanılmasına olanak tanıyor. Adaçayı yapraklarında bulunan esansiyel bir takım bileşikler, adaçayının mucizevi zayıflama etkisinin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Adaçayı zayıflamak için nasıl kullanılır?

Adaçayı yaprağından yapılan bitki çayı, günde 3 fincan yani 600 ml tüketilmelidir. Adaçayı içerken kesinlikle yanında şeker kullanmayın. Şeker, adaçayının zayıflatıcı etkisini sıfırlar. Adaçayında bulunan idrar söktürücü bileşikler, vücuttan hem idrar hem de ödem atılmasını hızlandırır. Bu nedenle de adaçayı ile birlikte günde ortalama 2 litre su içmenizi öneririz. İdrarı artıran adaçayı, vücuttaki toksinlerin idrar yoluyla atılmasını sağlar. Detoks olan bedenimiz, daha hızlı bir metabolizmaya kavuşacaktır.

Metabolizma hızını da artıran adaçayı, bu sayede günlük ortalama 50-70 kalorinin kendiliğinden yakılmasına vesile olur. Yani ayda ortalama 15000 ila 20000 kalori arası bir yağ yakımı adaçayı sayesinde olur ki bu da ayda 2 kilo yağ yakmak olarak ifade edilebilir.

Adaçayının sağlığa faydaları

Adaçayı ile zayıflama yanında aşağıdaki sağlığa faydalarını da unutmamak gerekir. Bu faydalarının hepsi tıbben bilinen ve ispatlanmış faydalardır.

 • Tip 2 diyabetten korur
 • Kandaki LDL (kötü kolesterol) seviyesini düşürür.
 • Sıcak basmalarına iyi gelir.
 • Aşırı terlemeye bitkisel çözümdür.
 • Doğal ağrı kesicidir.
 • İltihap ve yangıya doğal çözümdür.
 • Boğaz şişliğine iyi gelir.
 • Soğuk algınlığına doğal tedavi sağlar.
 • Belirli kanser türlerinin gelişimine en baştan mani olur.
 • Karaciğer yağlanmasını durdurur.
 • Kaygı ve anksiyeteye iyi gelen bitkiler arasındadır.

Adaçayının Zararları Var Mıdır?

Özellikle hamile hanımların adaçayından biraz uzak durmaları tavsiye edilir. Çünkü aşırı miktarlarda tüketilen ada çayı, bulantı hissi, çarpıntı ve baş dönmesi gibi bir takım şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu da adaçayının aslında ne derece etkili bir metabolizma hızlandırıcı bitki çayı olduğunun ispatıdır.  Ayrıca adaçayı kan şekerini düşürdüğü için diyabet hastası iseniz doktorunuzun onay ve tavsiyesi olmadan adaçayı içmemenizi öneririz. Burada içmeden kasıt kilo verme amaçlı olarak düzenli ve yoğun bir biçimde kullanmaktır. Aksi takdirde nadiren içilen adaçayının bünyeye kalıcı veya ciddi bir zararının olması söz konusu değildir.

Adaçayını Nereden Bulabilirim?

Ülkemiz adaçayı yetiştiriciliği açısından oldukça şanslı bir pozisyondadır. Halkımız tarafından da yoğun bir şekilde sevilen bir bitki çayı olan adaçayı, anadoludaki çay ocaklarında ve kahvehanelerde siyah çaya alternatif olarak tüketilen yegane bitki çayıdır. Kısacası aktarlarda, marketlerde, eczanelerde, neredeyse her yerde ada çayı bulabilmek mümkündür.

Adaçayı Aç Karnına İçilir Mi?

Eğer bölgesel zayıflama niyetiniz varsa ve egzersiz de yapabilirseniz bu durumda kahvaltılardan ve yemek öğünlerinden 30 dakika kadar evvel adaçayı içmenizi öneririz. Ama bu durumda metabolizmayı iyice hızlandırmak için haftada 3 kez 1 saatlik egzersiz antrenmanları yapmanızı da tavsiye ederiz.

Adaçayı Limon Kürü 

Adaçayını tek başına içmek istemeyenler veya adaçayı ile zayıflama kürünün etkisini daha da artırmak isteyenler, dilerlerse adaçayı limon kürünü deneyebilirler. Adaçayı ile limon aslında birbirini tamamlayan iki önemli zayıflatan besindir. Limonun yağ yakıcı etkisi vardır ve içerdiği sitrik asit kana karıştığında yağı çözer. Bu yağ çözücü meyveye bir de adaçayının yağ yakıcı özelliği eklendiğinde ortaya oldukça etkili bir zayıflama içeceği çıkmaktadır. Gerekirse bir kaşık ta bal ilave edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir